قالب سایتقالب (Template) چیست؟

قالب یا همان template یا theme به طور کل همان ظاهر سایت  شماست. قالب نه تنها رنگ آمیزی سایت شما، بلکه طرح آن را نیز تعیین می کند.  تعداد ستون ها، فونت نوشته ها، اندازه کلی وبسایت و نکات دیگر را کنترل می  کند. به صورت پیش فرض وردپرس برای شما قالبی در نظر می گیرد که کار خود را  بتوانید شروع کنید. همچنین از طریق پیشخوان و یا سایت های مختلف به صدها  قالب رایگان دسترسی پیدا کنید اما آیا این قالب ها جوابگوی نیاز شما هستند؟

نکات دیگر در مورد طراحی قالب سایت

  1. همیشه و همیشه امکانات سایت خود را با توجه به موضوع سایت و اهدافی که  دنبال می کنید تنطیم کنید. انجام این کار چندین فایده دارد؛ مهم ترین نکته  این است که در صورتی که دقیقا بدانید چه چیزهایی از سایت خود می خواهید،  طراح نیز می داند و این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.
  2. هیچ گاه کاربرپسند بودن (User Friendly) قالب را فراموش نکنید. شاید  مهم ترین نکته یا ویژگی یک قالب کاربرپسند بودن آن است. (طراحی ریسپانسیو  زیرمجموعه همین مورد است) کاربر پس از ورود به سایت شما، باید اول از همه  احساس راحتی کند و گمراه نشود. باید همه امکانات در یک قالب، دم دست باشند  تا به راحتی بتوان آن ها را پیدا کرد. اصولا باید کاری کرد کاربر بیش ترین  زمان ممکن را در سایت شما بگذارد و خسته نشود.
  3. سعی کنید طراحی قالب به گونه ای باشد که پس از خروج از سایت نیز، نام  شما در یادها باقی مانده باشد. مثلا برای انجام این عمل می توان نام سایت  یا شرکت خود را در بزرگترین فونت ممکن بگنجانید! به گونه ای که وقتی کسی به  چندین گزینه در زمینه کاری شما فکر می کند، نامتان اولین موردی باشد که به  ذهن می رسد!
  4. تبلیغات همه چیز نیست! حتما مشاهده کرده اید قالب هایی را که هدف  اولشان گنجاندن تبلیغات در تمام فضاهاست. در این حالت کاربری که سرزده به  سایت شما هدایت می شود، تقریبا سرخورده نیز به خارج هدایت خواهد شد. سعی  کنید در قالب تان هر چیزی سر جای خودش باشد. اول از همه به کاربر و نیازهای  آن توجه کنید. با این عمل بازدید سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد و در این  حالت نیز می توانید از شرکت های معتبر سفارش تبلیغ دریافت کنید که هم باعث  افزایش اعتبار سایت شما و هم رنکینگ می شود.


آموزش طراحی و پیاده سازی وب سایت

پیاده سازی وب کاوی

طراحی پیاده سازی وبسایت

طراحی و پیاده سازی صفحات وب

نحوه پیاده سازی سایت